Szukaj na tym blogu

wtorek, 5 lutego 2013

Zjecie ze mną pyszne i zdrowe śniadanie?

Zima to czas, w którym jesteśmy rozdrażnieni, zmęczeni, senni... Łapiemy infekcje, tracimy zapał do wszystkiego i najchętniej nie wychodzilibyśmy na dwór. Dlatego warto zjeść rano porządne śniadanie, bogate w składniki, które dodadzą nam energii. 


 Łosoś

Łosoś jest źródłem białka, które jest jak wiemy składnikiem budulcowym naszego organizmu. Ryby należy spożywać ze względu na kwasy tłuszczowe omega-3. Wpływają istotnie na ciśnienie krwi, chronią przed zawałami serca, korzystnie wpływają na skórę i paznokcie, zwiększają produkcję serotoniny, która jest odpowiedzialna za dobry nastrój.


Żurawina

Najlepiej oczywiście spożywać ją w formie nieprzetworzonej. Jednak znacznie częściej kupujemy ją w postaci soków czy dżemów, które są zdecydowanie łatwiej dostępne. Żurawina ma przede wszystkim dobry wpływ na układ moczowy, zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych oraz obniża poziom "złego" cholesterolu.Zielona herbata

Jest źródłem antyoksydantów. Co to oznacza? Neutralizuje działanie wolnych rodników - są to atomy bądź cząsteczki, które zawierają wolne elektrony. Powstają one na skutek działania promieni UV czy rentgenowskich. Zielona herbata zawiera również flawonoidy, które działają przeciwnowotworowo.


Banany

Banany chronią nasze serce. Wspomagają nasz układ nerwowy oraz poprawiają pamięć i koncentrację. Banan zawiera duże ilości cukru (uwaga diabetycy!), dlatego też jest źródłem energii po porannych ćwiczeniach.


Smacznego moi Mili!

6 komentarzy: